Zwroty i Reklamacje

ZWROT

 

Prawo odstąpienia od umowy

Informujemy, iż każdy klient może odstąpić od umowy zawartej w sklepie internetowym bez podawania jakiejkolwiek przyczyny w terminie 14 dni od otrzymania zamówionego produktu.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, należy poinformować nas o tym telefonicznie (tel.: 515 090 918) lub przesłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy na:

  1. adres naszego sklepu: BeProff Karolina Nowińska, ul. Jana Kamrowskiego 7B/2, 81-603 Gdynia lub
  2. adres poczty elektronicznej: sklep@szkolnyciuch.pl.

Można skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

 Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy, zwracamy wszystkie otrzymane od płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas). Zwrot płatności następuje niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji o odstąpieniu od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że uzyskamy zgodę na inne rozwiązanie. W każdym przypadku klient nie ponosi żadnych kosztów w związku ze zwrotem należności.

Informujemy, iż możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania.

Zakupione produkty należy odsyłać na adres: BeProff Karolina Nowińska, ul. Jana Kamrowskiego 7B/2, 81-603 Gdynia. Towar powinien zostać wysłany niezwłocznie po dokonaniu odstąpienia od umowy.

Maksymalny termin na wysłanie towaru wynosi 14 dni od odstąpienia od umowy.

Koszty zwrotu towaru ponosi klient.

W sytuacji odstąpienia od umowy,  klient odpowiada tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 

REKLAMACJE

 

Klientowi przysługuje prawo do złożenia reklamacji w przypadku stwierdzenia w dostarczonym towarze: wad fabrycznych lub niezgodności towaru z towarem zawartym w zamówieniu.

W takim przypadku prosimy o zgłoszenie reklamacji na adres poczty elektronicznej: sklep@szkolnyciuch.pl bądź telefonicznie: 515 090 918

oraz

odesłanie towaru na adres sklepu:

BeProff Karolina Nowińska

Ul. Jana Kamrowskiego 7B/2 

81-603 Gdynia

 

Do odsyłanego towaru prosimy dołączyć wypełnionym formularz reklamacji oraz jeśli to możliwe dowód zakupu.

Sklep nie przyjmuje przesyłek wysłanych za pobraniem.

Reklamacje rozpatrywane są w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez sklep przesyłki z reklamowanym towarem.                            

O rozpatrzeniu reklamacji poinformujemy drogą elektroniczną.

Pełnowartościowy produkt lub pieniądze za reklamowany towar trafią do Klienta w przeciągu 14 dni od daty rozpatrzenia reklamacji.

 

Pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr dostępna jest platforma internetowego systemu rozstrzygania sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami na szczeblu unijnym (platforma ODR). Platforma ODR stanowi interaktywną i wielojęzyczną stronę internetową z punktem kompleksowej obsługi dla konsumentów i przedsiębiorców dążących do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.